AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

21.5.2008 - Milovníci koní na Liberecku se mají na co těšit

AGRO RUBRIKY -> koně, jezdectví

Milovníci koní na Liberecku se mají na co těšit - zvětšit fotografii

Hned 3 zajímavé akce pro milovníky a příznivce koní se uskuteční v Libereckém kraji na přelomu května a června. Snažíme se tak reagovat na trend posledních let – stále se zvyšující zájem o chov těchto ušlechtilých zvířat,“ přiblížil důvod zaměření na toto téma Tomáš Komrzý z resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje.

Ten akce připravuje společně s Regionální agrární radou Libereckého kraje a řadou spolupracujících organizací.
Jako první bude v sobotu 24. května od 13.00 hod. na Dvoře Borčice ve Všeni u Turnova připraven Den koní v Českém ráji. Na programu budou například ukázky parkuru a drezury, základy jízdy na koni či divácká soutěž o zajímavé ceny. „Cílem akce bude také seznámení široké veřejnosti s možnostmi poznávání krás Českého ráje ve spojení s jezdeckým sportem,“ přiblížil jeden z hlavních úkolů Komrzý.
Již 4. ročník Krajského dne koně pod názvem Já mám koně proběhne o týden později v sobotu 31. května na městském stadionu v Lomnici nad Popelkou. Vedle slavnostního průvodu a přehlídky plemen koní budou na programu ukázky westernového ježdění či soutěž vozatajů. Chybět nebudou soutěže pro děti i dospělé. Chovatelé budou mít možnost nákupu potřebných pomůcek. „Koně jsou vedle sportu a hospodářské činnosti využíváni i při léčebných terapiích, na akci budou představeny i ukázky hipoterapie,“ doplnil program Komrzý.
Třetí akce proběhne na druhém konci kraje nedaleko Doks o další týden později v sobotu 7. června. Den koní ve Vrchovanech bude zaměřen především na chov a využití plemene hafling v České republice. Na programu bude ale také regionální výstava malých plemen jako je shetland pony či fjordský kůň, proběhnou parkurové závody či přehlídka klisen českého teplokrevníka.

Tisk
Autor: red


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA