AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

9.3.2008 - Nejdražší vína jsou z Evropy.

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Nejdražší vína jsou z Evropy. - zvětšit fotografii

Jistě nikoho nepřekvapí, že nejdražší vína na světě jsou z Francie. A to z tamní nejrozsáhlejší vinařské oblasti Bordeaux. Jsou to značky Chateau Lafite-Rothschild, Chateau Latour, Chateau Mouton-Rothschild. Základ u všech těchto vín je odrůda Cabernet Souvignon či Cabernet Franc a Merlot. Rozdíl je pouze v poměru namíchání. A také v době vyzrávání - to je zhruba dva roky v dubových sudech. Kvalita zaručuje, že vína mohou zůstat v lahvích i několik desetiletí. Optimální doba na otevření takovéto lahve, aby chuťový požitek byl co nejúchvatnější je prý 25 – 50 let. U Chateau Latour a Chateau Mouton Rothschild dokonce až 60 let. Není divu, že ceny jdou do desetitisíců, výjimečně až statisíců.

Zřejmě nejvíce zaplatil jeden americký sběratel v roce 2006 za láhev Chateau d´Yquem ročník1857. V přepočtu na naši měnu to dělalo zhruba 2,5 miliónů Kč, za to je již pěkný rodinný domek! Pro názornost: když se loni ženil předseda ČSSD Jiří Paroubek v luxusním hotelu Esplanade v Mariánských Lázních, kam jezdí i nejbohatší arabští šejkové, měl v nabídce pro svatební hostinu nejdražší české víno za 678 Kč a nejdražší zahraniční za 9990 Kč.

Jinak v České republice je asi nejznámější vinný mok ze zmiňované oblasti Bordeaux (i když jen podle názvu) Chateau Neuf du Pape. Víno proslavil zpěvák Michal Tučný díky písničce o nejbáječnější ženské, kde se zpívá, že "celej den jen tak sedí a popíjejí".

Tisk
Autor: ich


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA