AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

18.3.2008 - Nejdražší kůň světa za miliardu a půl !

AGRO RUBRIKY -> koně, jezdectví

Nejdražší kůň světa za miliardu a půl ! - zvětšit fotografii

Vy, kteří šetříte po stokorunkách, abyste si splnili svůj sen mít vlastního koně snad raději ani nečtěte dál. Asi totiž úplně nejdražším koněm na světě je plnokrevní plemeník Mr. Prospectorův syn Fuasaichi Pegasus, který byl v roce 2000 prodán za 60 000 000 dolarů, což je v přepočtu asi 1 500 000 000 Kč!

V roce 2006 arabský šejk Mohamed Maktúm zaplatil na dražbě koní v americkém Lexingtonu 11,2 milionu dolarů za ročního potomka plemeníka Kingmamba. Šejk o koně dlouho bojoval se zástupci irského hřebčína Coolmore a nakonec ho podle zámořských médií získal za třetí nejvyšší cenu, která kdy byla za dostihového koně vyplacena. Maktúmovi patří v tomto žebříčku také druhé místo, v roce 1985 zaplatil za ročního koně Seattle Dancera 13,1 milionu dolarů. Nejdražší kůň historie byl vydražen letos v únoru na Floridě, kde John Magnier a hřebčín Coolmore zaplatili za dvouletého The Green Monkey 16 milionů dolarů. U nás nejdražší dostihový kůň je tmavý hnědák se jménem Blue Coral, kterého koupil majitel Jiří Charvát v Irsku za sedm milionů korun!
A nejdražší kůň v historii Green Monkey -  hřebec, zakoupený před dvěma roky hřebčínem Coolmore na americké dražbě v Calderu jako dvouletý za 16 milionů dolarů (280 milionů korun), nastoupil za svůj život pouze ke třem dostihům. Na dotacích získal jen necelých 11 tisíc dolarů, pak se zranil a tak ukončil kariéru bez jediného vítězství. Tady peníze byly investovány opravdu špatně, snad jim radil Viktor Kožený.

Naopak úžasná investice se povedla  dvojici partnerů Dean DeRenzo a Randy Hartley, která hřebce jménem Forestry zakoupila na aukci v Lexingtonu za "pouhých" 425.000 dolarů. Při aukci dvouletých anglických plnokrevníků na Floridě další rok už jim zaplatil za tohoto koně rekordní sumu 16 milionů dolarů agent Demy O´Byrne, který jej koupil pro Coolmore (John Magnier a spol.). Forestry teď působí jako plemeník na Taylor Made Farm a jeho připouštěcí poplatek číní v letošním roce 100.000 dolarů. Jeho otcem je dlouhodobá jednička chovu anglického plnokrevníka v USA, Storm Cat (připouštěcí poplatek 500.000 dolarů). Připouštěcí poplatky se dají jak vidno zúročit. V tomto "podnikání" je nejmajetnějším koněm světa japonský hřebec T.M. Opera, který si zatím vydělal přes 16 milionů dolarů.

Pro zajímavost, co se týče klusáků, tak při společnosti Trotting Promotion Ceně Ameriky se stal nejdražším koněm Quick Wood za 800.000 euro.

Tisk
Autor: red


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

29.10.2014, 19:06 Rachejtle
Až si ten kůň zlomí nohu půjde do nejdražšího salámu na světě.
2.1.2011, 13:51 RIKKI
JA SI MYSLIM ZE TAKOVEJ KUN ZA NEJAKOU HODNOTU STOJI ALE JE TO DRAHE AZAZ JA EMLA KONE JEN ZA 40 000 A ZA MILIOARDU TAKOVEJ KUN MUSI BYT JAK POPELNICE A MUSI BEJT HROZNE RYCHLEJ
2.1.2011, 13:47 Tereza
ja si myslim ze je moc drahej
8.2.2010, 16:59 lealik
tak to je teda prehnane drahej kun takovy prachy njn kdyz na to nekdo ma ... tak proc ne???
22.8.2009, 21:14 Martin
30 tis dá za nemocného a starého koně jen blázen
19.3.2008, 19:33 OLÍK
TAK TEDY ZAKLADATELI ČLÁNKU VELICE DĚKUJI. JÁ NEDÁVNO KOUPILA KONÍKA, STARÉHO , NEMOCNÉHO, DALA ZA NĚJ ŠÍÍÍÍÍLENÝCH 30,000, A ZADLUŽILA SE KVŮLI NĚMU DO KONCE SVÉHO KRÁTKÉHO ŽIVOTA. SYN MUSÍ JÍST JEN TVRDÝ CHLÉB, MĚKKÝ NEUSTÁLE ZDRAŽUJE :-))), A VY MI DÁTE TAKOVOU LEDOVOU SPRCHU?? MÁLEM MĚ KLEPLA PEPKA Z TOHOTO ČLÁNKU, TO SE SYNEM JE SAMOZŘEJMĚ MYŠLENO OBRAZNĚ JAKO POROVNÁNÍ SITUACE, ALE I TAK MĚ NÁVŠTĚVA PSYCHOLOGA PO VAŠEM PŘÍSPĚVKU JISTĚ NEMINE. ALE KOMU JE PŘÁNO, TOMU DÁNO :-))), HLAVNĚ ATˇ TAKOVÝ KONÍK NEŠLÁPNE DO VÝMOLU.........

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA