AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

18.4.2008 - Dvě novelizovaná nařízení vlády usnadní čerpání dotací na zalesnění a péči o les

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Dvě novelizovaná nařízení vlády usnadní čerpání dotací na zalesnění a péči o les - zvětšit fotografii

Snížení administrativní zátěže a zpřesnění některých ustanovení nařízení vlády z roku 2007 týkajícího se zalesňování zemědělské půdy jsou hlavními cíli dnes schválené novely. Novela řeší i případné neuložení sankce v souvislosti s problematikou restitucí církevního majetku.
 
Původní nařízení vlády bylo vypracováno na základě Programu rozvoje venkova ČR na období 2007 – 2013 a vztahuje se na závazky uzavřené od roku 2007. Na základě tohoto nařízení vlády se poskytují dotace na zalesnění, dotace na péči o lesní porost a náhrada za ukončení zemědělské činnosti. Novela odstraňuje nedostatky v procesu administrace, které vyplývají z dosavadní aplikační praxe, snižuje počet dokladů, které žadatel musí předložit, a upravuje sankce za porušení některých podmínek stanovených v nařízení vlády tak, aby byly účinné, odrazující, ale přiměřené.

Druhé dnes novelizované nařízení vlády z roku 2004 bylo vytvořeno na základě Horizontálního plánu rozvoje venkova ČR pro období 2004 až 2006 a platí pro závazky uzavřené od roku 2004. Podle tohoto nařízení vlády se v současné době poskytují dotace na péči o lesní porost a náhrada za ukončení zemědělské činnosti vyplývající ze závazků uzavřených podle tohoto nařízení v letech 2004 - 2006. Novelou je do nařízení vlády doplněn další zvláštní případ umožňující prominutí sankcí, kterým je restituce. Novela souvisí s problematikou restitucí církevního majetku.

Termíny pro podávání žádostí stanovené v těchto novelizovaných nařízeních vlády se nemění.

(Pozn. jedná se o nařízení č. 239/2007 Sb. a č. 308/2004 Sb.)

Tisk
Autor: Petr Vorlíček, MZe


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA