AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

10.5.2008 - Na 41. ročníku Valtických vinných trhů soutěží 879 vín.

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Na 41. ročníku Valtických vinných trhů soutěží 879 vín. - zvětšit fotografii
degustační komise

Celkem 879 vín převzali zástupci Společnosti Valtické vinné trhy do soutěže o medaile, diplomy a také hodnotné ceny, z nichž nejcennější bude určitě Champion bílých nebo červených vín. Rekordní počet 146 vinařských firem a společností tak dává jasně najevo svůj zájem o tuto celostátní výstavu vín. Celá řada vinařů využívá této progresivní formy vinařského marketinku a třeba jen 1 vínem, ale i několika desítkami pečlivě vybraných vzorků vstupuje do podvědomí vinařského společenství. Můžeme prozradit, že letos jsou ve Valticích zastoupena především vína z ročníku 2007 (letošní ) – 561 vín, tj. 64%. Z Čech a Moravy je 723 vín (82%), tradičně se zúčastňují vinaři z Rakouska – 78 vín, ze Slovenska – 60 vín a jiní zahraniční výrobci vína: z Rumunska je 5 vín, z Argentiny je 11 vín a po jednom vzorku vín ještě Německo a JAR.

Nejvíce vín je :

z kategorie 1 – bílá tichá odrůdová do 12 g cukru celkem 354
z kategorie 4 – červená tichá odrůdová do 12 g cukru celkem 256
z kategorie 6 – tichá odrůdová i známková 12 – 45 g cukru celkem 144
z kategorie 7 – ledová, slámová,,tokajská, výběry z bobulí celkem 41

Degustace vín odbornými komisemi se uskuteční ve dnech 8., 9., 10., a 11. dubna v prostorách Národního vinařského centra na zámku ve Valticích podle schváleného Statutu.

Společnost Valtické vinné trhy zve aktivní vinaře - podnikatele a zástupce vinařských obchodních společností, ale také milovníky dobrých vín k návštěvě této ojedinělé odborně - společenské akce ve dnech 9. a 10. května 2008 do Valtic.

Ing. Jan Otáhal, CSc., Valtice

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA