AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

3.11.2008 - Požár zničil sedm tisíc balíků slámy za 3,5 milionu

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Požár zničil sedm tisíc balíků slámy za 3,5 milionu - zvětšit fotografii
Požár zničil sedm tisíc balíků slámy za 3,5 milionu - zvětšit fotografii
Požár zničil sedm tisíc balíků slámy za 3,5 milionu - zvětšit fotografii

Stoh balíkované lisované pšeničné slámy v sobotu 1.listopadu v noci zničil požár na poli mezi obcemi Pustiměř a Drysice na Vyškovsku.Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 1.03 hodin, na místo vyjely čtyři jednotky hasičů - profesionální jednotka ze stanice ve Vyškově a dobrovolné jednotky z Pustiměře, Drysic a Vyškova.

Pří příjezdu hasičů byl stoh o rozměrech zhruba 100 krát 30 metrů a výšce 20 metrů ze dvou třetin v plamenech. Požár hasiči v 1.29 hodin lokalizovali. Současně bránili rozšíření požáru na sousední, menší stoh ve vzdálenosti cca 40 metrů, na kterém bylo uloženo zhruba 500 balíků slámy. Protože kouř a zplodiny hoření již znehodnotily všechny uložené balíky slámy a hašení by bylo neúčinné, velitel zásahu rozhodl, že stoh hasiči nechají pod kontrolou dohořet. Kromě střežení požářiště na místě zůstaly dvě jednotky dobrovolných hasičů.

Příčina vzniku požáru je v šetření, dosud zjištěné poznatky však nasvědčují, že stoh zřejmě začal hořet v důsledku nedbalosti při manipulaci s otevřeným ohněm, nebo úmyslného zapálení. Požár zničil sedm tisíc balíků slámy o celkové hmotnosti zhruba 3500 tun. Způsobenou škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 3,5 milionu korun. Na nedaleký menší stoh se požár nerozšířil a balíky v hodnotě cca 250 tisíc korun se podařilo zachránit.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA