AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

14.11.2008 - Při požáru chlévů uhořeli koza, prase a slepice

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Při požáru chlévů uhořeli koza, prase a slepice - zvětšit fotografii
chlévy kde uhořelo prase

Čtyři jednotky hasičů včera v noci likvidovaly požár hospodářské části rodinného domu v obci Vavřinec na Blanensku.Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen 16 minut po 2. hodině, na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Blansku a dobrovolné jednotky z Vavřince, Petrovic a Sloupu. Oheň v kůlně a chlévech u rodinného domu zpozoroval majitel, který se snažil plameny hasit. Jeho sousedka mezitím zavolala hasiče.

Oheň se však rozšířil také na střechu a při příjezdu hasičů byl téměř celý objekt o ploše zhruba 100 čtverečních metrů v plamenech. K rychlému šíření požáru přispělo seno uskladněné na půdě objektu. Po prohoření dřevěných stropů a krovů se střecha zřítila.


Hasiči proti plamenům nasadili pět vodních proudů, k jejichž zásobování zřídili hadicové dálkové vedení od čerpacího stanoviště u zdejšího rybníka. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu krátce před 3. hodinou, dohašování, při kterém bylo nutné rozebírat prohořelé konstrukce stropů a krovů a likvidovat lokální ohniska hoření, hasiči ukončili ve 4.14 hodin. Ke střežení požářiště a k vyklizení prohořelých zbytků však na místě až do dopoledních hodin zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů.

Objekt zřejmě začal hořet od elektrického osvětlení, přesnou příčinu zjišťují specialisté HZS Jihomoravského kraje a Policie ČR. Požár, který likvidovalo 35 hasičů, kůlnu a chlévy domu zničil, oheň, žár a zplodiny hoření a vrstva sutin ze zřícené střechy a stropů usmrtily kozu, prase, slepice a další domácí zvířata. Celkovou škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na milion korun. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření ohně na obytnou část objektu a také na sousední dům. Hodnotu uchráněného majetku vyšetřovatel vyčíslil na tři miliony korun.

  
por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA