AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

16.4.2009 - Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí.

AGRO RUBRIKY -> černý den -> nehody

Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí. - zvětšit fotografii
Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí. - zvětšit fotografii
Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí. - zvětšit fotografii
Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí.
Masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou. Děti zapálily stoh vzducholodí.

Pomoc hasičů po masivním úniku chemikálie u Holešova

Dne 15.4.2009 v 10:32 hod. byli hasiči informováni o úniku nebezpečné látky u Holešova.
Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Holešov. Ze Zlína vyjela další cisterna a speciální protichemický vůz. Místo si jel prohlédnout také velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k masivnímu úniku chemického postřiku zemědělců.

Řidič traktoru táhnoucí malou cisternu s chemickým postřikem při jízdě havaroval na polní cestě, když se mu ulomilo levé kolo přívěsu. Nádrž se naklonila a došlo k uražení výpustného ventilu. Řidič zastavil a masivní únik chemikálie se snažil utěsnit vlastní rukou a kusem hadru.
Přitom stačil zavolat na pomoc další zemědělce a informovat o úniku chemikálie. O chvíli později na místo dorazili první hasiči a postřikový vůz, do jehož nádrže hasiči přečerpali 2000 litrů chemikálie z poškozené cisterny.
Další únik postřiku na likvidaci plevele byl zastaven dřevěnou ucpávkou, kterou se podařilo hasičům narazit do otvoru po uraženém ventilu. V tu chvíli byl znečištěn úsek polní cesty v délce asi 150 metrů. Chemikálie stékala vlivem terénní nerovnosti a hrozilo znečištění blízkého vodního toku.
Hasiči zahájili likvidaci kapaliny na několika místech, když ji postupně zasypávali mělkou zeminou, hrázkovali proti dalšímu rozšíření a chránili potůček. Chlornatá látka představovala ekologické riziko. Nasáklá půda byla postupně sbírána a vytěžena. Kontaminovaný sběr byl odvezen k likvidaci.
Podle zástupců firmy vezla cisterna 4 tis. litrů ředěného chemického postřiku. Do okolí uniklo více než jeden tisíc litrů a zbytek se podařilo přečerpat do náhradních nádrží. Na likvidaci havárie se podíleli také sami zemědělci svou technikou.
O události jsme informovali zástupce odboru a inspekce životního prostředí. Během zásahu nedošlo ke znečištění vodního toku a většímu ekologickému ohrožení bylo zabráněno včasným příjezdem hasičů. Celková likvidace chemické havárie trvala hasičům asi dvě hodiny. mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Děti zapálily stoh slámy v Zárybech s jakousi „vzducholodí“

Dne 13. 3. 2009 po páté hodině odpolední byl zpozorován hořící stoh za obcí Záryby, okres Praha-východ. Požár zpozorovala řidička jedoucí z Brandýsa nad Labem do Kostelece nad Labem.

Na místo byly vyslány jednotky HZS SČK ze stanice Stará Boleslav s technikou CAS 15 Mercedes Benz a ze stanice Neratovice s technikou CAS 24 T-815 a CAS 32 T-815. Dále byly jako posilové jednotky povolány JSDH obce Brandýs nad Labem s technikou CAS 32 T-148 a RZA Santana PS 10, JSDH obce Kostelec nad Labem s CAS 25 Š706 a CAS 32 T-148, JSDH obce Záryby s CAS 25 Š706 a JSDH obce Neratovice s CAS 32 T-815 a CAS 25 Š706.

Při příjezdu prvních jednotek byl již stoh v plném rozsahu. Dle vedoucího farmy bylo ve stohu uskladněno cca 2500 ks hranatých balíků slámy. Bylo rozhodnuto, že pracovník farmy zajistí nakladač a stoh se bude rozebírat a dohašovat na poli. Jelikož se stoh nacházel na volném prostranství na poli, nebyly žádné jiné objketky ohroženy. Rozebíraní stohu pokračovalo až do večerních hodin, kdy tyto práce byly přerušeny a dnes ráno se opět započalo s dohašováním a rozebíráním.

Při příjezdu příslušníka pro ZPP bylo od hlídky Policie ČR zjištěno, že se podařilo zajistit tři nezletilce, kteří si na stohu hráli s jakousi „vzducholodí“, kterou chtěli vyupustit pomocí ohřátého vzduchu. Bohušel hned po „startu“ šel stroj k zemi a došlo k zapálení slámy. Naštestí se událost obešla bez zranění.

Ve spolupráci s vedoucím farmy byla škoda stanovena na 750.000,– Kč, uchráněné hodnoty byly povaze požáru nulové

 por. Ing. Michal Macoun

Tisk
Autor: red


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA