AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

2.7.2009 - Kdo protestuje a proč?

MAGAZÍN -> otázky, názory

Kdo protestuje a proč? - zvětšit fotografii

Co si představit pod titulky Zemědělci protestují...? Především je dobré rozlišovat, kdo je zemědělec. Největším zemědělcem v zemi je vlastně Andrej Babiš, který vládne mnohamiliardovému mimo jiné agrárnímu majetku. Ten demonstrovat za dotace nepůjde. Kdyby je však zase státu „čestně“ vracel, byl by z největšího zemědělce největší blbec.

Boj za vyšší dotace odmítají soukromí farmáři z Asociace soukromého zemědělství. Hospodaří většinou na svém a od svých předků vědí, že nebližší pomocnou ruku mají na konci svého ramene. A tím, že sami osobně orají, sklízejí a dojí, splňují definici zemědělec. I pro ně je nízká cena mléka trýzeň. Neprotestují, pracují.

No a pak jsou tu naši protestující z řad zaměstnanců bývalých JZD, kteří jedou na traktorech hlásat moudra v zákrytu čekajících šéfů. To jsou zpravidla předlistopadoví předsedové kdysi na zlodějině vzniklých JZD, jejichž programem je z dotacíí udělat nárok. Boj za dotace je v jejich podání boj o vlastní ruku. Podniky ani půda jim totiž zpravidla nepatří (restituentům stále dluží přes deset miliard korun) a nemají k tomuto majetku valný vztah. Ne náhodou jsou to však největší příjemci dotací (desítky milionů na podnik za rok). Pánové, kdo z vás to má?

Jiří Fencl, redaktor

Zdroj: iDnes.cz , www.asz.cz

 

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

9.9.2010, 2:46 miroslav neužil
Se zájnem jsem si přečetl článek,,Kdo protestuje a proč?Jsem zemědelec ,a tak na rozdíl od autora,vím o čem dotace jsou.Autor o tom neví vůbec NIC.Zaprvé:Zrušil bych předvším takzvané evropské dotace(všude v Evropě),to znamená takzvané platby na plochu a především takzvané AGROENVIROOPATŘENí.Tyto dotace vysloveně podporují různé podvodníky,šmelináře a kdejakou verbež.Smysl těchto dotací spočívá v tom,že čím méně děláte(a tváříte se jako že chráníte přírodu),tím vyšší tyto dotace pobíráte.Takže nesečete ,nesklízíte ,chováte 5 koní ,kteří jsou úplně na nic a pobíráte vyšší dotace než skutečný sedlák s 20 kravama(při stejné výměře farem.A právě národní dotace tuhle nerovnost vyrovnávali.Takže sedláci potřebují předevší národní dotace,protože ty jediné je skutečně podporují .Takže podle mne autor lže ,nebo je úplně neinformovaný!!!
22.7.2009, 23:35 plesak
No ano, já se s tímhle článkem naprosto ztotožňuji, ač nejsem častým návštěvníkem internetu, pouze sháním nějaké ojeté stroje (co mi zbývá) Hlavně ta pasáž s pomocnou rukou...

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA