AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     


OBSAH RUBRIKY

Země živitelka 2016: Zastavte se pro inspiraci i financování

12.8.2016 - Země živitelka 2016: Zastavte se pro inspiraci i financování

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Na konci srpna se v Českých Budějovicích tradičně uskuteční prestižní agrosalon Země živitelka. I na letošním již 43. ročníku můžete hledat nejen inspiraci a informace k nové technice či trendům v zemědělství a potravinářství, ale také k jejich vhodnému financování. Výhodnou nabídku v této oblasti opět představí na svém stánku v pavilonu T Komerční banka, tradiční partner českých zemědělců a potravinářů.

I letos má KB řešení pro zemědělské investice

3.5.2015 - I letos má KB řešení pro zemědělské investice

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Komerční banka (KB) je partnerem nejen Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR, ale zejména již 25 let je spolehlivým společníkem českých zemědělců a potravinářů při zajištění financování jejich investic. Projekty a investice do zemědělství a potravinářství KB již tradičně dlouhodobě podporuje, přičemž zohledňuje návaznost a neoddělitelnost obou oborů.

Společnost mladých agrárníků provozuje registr farem vhodných pro předání

2.7.2009 - Společnost mladých agrárníků provozuje registr farem vhodných pro předání

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Již po delší dobu Kancelář SMA ČR oslovují zemědělci, kteří by měli zájem buď předat svoji farmu, nebo naopak farmu převzít a nemají partnera, který by byl pro tuto záležitost vhodný. Proto SMA ČR pomáhá českým zemědělcům tím, že provozujeme registr farem vhodných pro předání a tyto farmy následovně párujeme s potencionálními nabyvateli, tedy zájemci o koupi.

Muž skončil pod malotraktorem

17.5.2009 - Muž skončil pod malotraktorem

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Profesionální hasiči z Broumova byli 12. května 2009 v 18:15 hodin přivoláni do obce Martínkovice na Náchodsku. V lese došlo k nehodě malotraktoru, který se převrátil a uvěznil řidiče.

Tiskové prohlášení AGROFERT HOLDING, a.s. ke spojení soutěžitelů  AGROFERT HOLDING, a.s. a Agropol Group a.s.

2.4.2009 - Tiskové prohlášení AGROFERT HOLDING, a.s. ke spojení soutěžitelů AGROFERT HOLDING, a.s. a Agropol Group a.s.

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Dne 2. 4. 2009 společnost AGROFERT HOLDING, a.s. dokončila akvizici společnosti Agropol Group, a.s. Skupina Agrofert tímto ovládla skupinu s konsolidovaným obratem přesahujícím 14mld. Kč.

Počet ekofarem na Vysočině loni stoupl skoro na dvojnásobek

31.3.2009 - Počet ekofarem na Vysočině loni stoupl skoro na dvojnásobek

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Na Vysočině za uplynulý rok přibylo asi 50 ekofarem. Na začátku tohoto roku bylo v kraji evidováno celkem 113 šetrně hospodařících zemědělců. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zemědělství. Do ekologického zemědělství v kraji patřilo přes 4000 hektarů pozemků, dalších 2860 hektarů půdy bylo na zařazení do tohoto systému připravováno. Podle farmářů, které dnes oslovila ČTK, jim zatím hospodářská krize odbyt výrazněji nepoškodila.

Řešením propadu v mléce může být podpora poptávky a restrukturalizace sektoru, ne další zásahy do trhu

24.3.2009 - Řešením propadu v mléce může být podpora poptávky a restrukturalizace sektoru, ne další zásahy do trhu

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Dlouhodobý propad v odvětví mléka provází stejně intenzivní a dlouhodobé hledání nástrojů, které mají evropským zemědělcům pomoci překonat obtížné období. Posledním krokem je navýšení intervencí na máslo - tyto zásahy do trhu ale dosáhly stropu svých možností. Navíc podle komise přetrvávající potíže už nezpůsobuje nadvýroba, ale celosvětová ekonomická krize. Pozornost by se tedy měla obrátit na stimulaci poptávky, restrukturalizaci sektoru a transparentnost vztahu k řetězcům.

Proč se protestů neúčastnila Asociace soukromého zemědělství?

13.3.2009 - Proč se protestů neúčastnila Asociace soukromého zemědělství?

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Agrární komora (AK) zorganizovala další ze svých protestních akcí na záchranu zemědělství. Tentokrát prý jde o vybojování stejných dotací pro zemědělce ze všech zemí EU a záchranu chovu skotu. Asociace soukromého zemědělství se této akce nezúčastní z mnoha příčin.

Pardubičtí zemědělci: Zemědělská výroba v ČR před úplným krachem?

9.2.2009 - Pardubičtí zemědělci: Zemědělská výroba v ČR před úplným krachem?

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Od roku 1989 prošlo české zemědělství dramatickým vývojem. Současná situace vyžaduje naši plnou a okamžitou pozornost. Je čas zabývat se řešeními, která mohou ochránit zemědělskou výrobu v ČR před úplným krachem. Z těchto důvodů se sešli zemědělci Pardubicka při diskuzi s politiky a novináři u kulatého stolu 5. února v Praze i v Pardubicích.

Svaz: Zisk zemědělců bude letos výrazně nižší než loni

29.11.2008 - Svaz: Zisk zemědělců bude letos výrazně nižší než loni

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Čeští zemědělci letos vydělají výrazně méně než v předchozím roce, a zdaleka tak nezopakují rekordní zisk, který loni přesáhl 13 miliard korun. ČTK to dnes řekl předseda Zemědělského svazu ČR Miroslav Jirovský. Výsledek hospodaření podle něj zůstane kladný nikoliv zásluhou vyšší produkce či jejího zpeněžení, ale především vlivem přímých plateb, dotací a podpor, které se na celkových příjmech zemědělských podniků v ČR podílejí přibližně jednou čtvrtinou.

Strana:  1 | 2 | 3 | 4

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA